Muzica & Diverse Free
Muzica si Diverse Free - Disclaimer: This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.Manele,Porno,Adult,Video,etc,PENTRU A PUTEA POSTA TREBUIE SA FII INREGISTRAT!!!succes!!!imediat dupa ce ai terminat inregistrarea te poti loga !!!inregistrarea dureaza maxim 1 minut!!!foloseste butonul inregistrare de mai sus!!! http://entertainyouall.yolasite.com/
Lista Forumurilor Pe Tematici
Muzica & Diverse Free | Reguli | Inregistrare | Login

POZE MUZICA & DIVERSE FREE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
beatrice17
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 80 ani
Muzica & Diverse Free / (>TV Channels<) / Cum iti poti face 'televiziunea ta pe internet' !!! Moderat de bossul2008, patrykx2009petru, pitik4all, sonik2179
Autor
Mesaj Pagini: 1
Pitik.Boss
BOSS FORUM

Din: GERMANIA
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 608
Pentru a emite ai nevoie de:

1. Tuner TV
2. Internet minim 1 mbps
3. Softul 'releu' care transforma ip-ul intr-un mms,http sau mmsh : U-Broadcast, Encoder 9,Star Media Center sau VLC Player
4. Sopcast,TvuPlayer,Sayaplayer sau TVAnts (programe cu ajutorul carora puteti emiti in sistem P2P)

Detalii pentru a intelege cum procedezi:

1. Un tuner iti poti procura linistit de la un centru care comercializeaza piese pentru calculator.

2. Internet minim de 1 mbps poti avea daca esti pe un operator de internet bun.

3. Softul 'releu' se numeste : U-Broadcast,VLC Player,Star Media Center sau Encoder 9 (toate sunt gratis pe internet).
U-Broadcast
Encoder 9
Star Media Center
VLC Player
4. Iti faci cont pe  [daca emiteti pe Sopcast] sau pe [daca emiteti cu TVUPlayer]sau pe[daca emiteti cu Sayaplayer] faci download la aceste softuri cu ajutorul carora vei putea emite in sistem P2P.Pentru TVAnts nu trebuie sa va faceti nici un cont deoarece nu este necesar.Se deschide TVAnts apoi se apasa pe Channels ce apare in bara de sus si apoi se adauga mms-ul jos in ADD jos in dreapta si apoi emiti.Poti transmite un eveniment sportiv sau ce doresti tu.Avantajul sistemului TV P2P e ca se pot conecta un numar infinit de useri,si anume,de la 1 utilizator la 10.000 sau si mai mult daca chiar emiteti ceva foarte interesant!

Canalul meu emite in sistem P2P:

Solaris Sport + pe Sopcast

sop://broker1.sopcast.com:3912/17544

Solaris Sport + pe Sayaplayer


Solaris Sport + pe TVUPlayer

tvu://62412


Acest program poate fi urmarit doar cand se afla online si aveti nevoie de soft-ul Sopcast,Sayaplayer sau TVUPLayer:

New Update Sopcast


New Update Sayaplayer


New Update TVUPlayer


Pentru a stii cand se afla online accesati paginile [inclusiv voi puteti anunta pe aceste site-uri daca emiteti ceva anume]:
or or


Sau exista o alta posibilitate de a emite dar nu in sistem P2P.


Macromedia Flash Encoder (no P2P)

Prima solutie cu Macromedia Flash pe  dupa ce va faceti un cont puteti emite direct de pe tv tuner si aveti in plus chat cu cei care se uita.In cazul acesta nu e nevoie de U-Broadcast,Star Media Center sau Encoder 9.

O alta solutie unde nu se necesita decat un tv tuner este aici: Dupa ce iti faci un cont poti emite foarte simplu de pe tv tuner si ca si mai sus ai posibilitatea de a face chat cu cei care se uita!

Pot intra in ambele cazuri de la 1 user la 10 000 (daca aveti sansa sa va viziteze atatea persoane cand sunteti online,stream-ul e suportat de pagina in cauza,justintv sau ustream)

Trebuie neaparat sa aveti instalat pe pc Macromedia Flash in ambele cazuri  sau) Il puteti lua de aici in cazul in care nu-l aveti deja instalat.

O alta solutie pentru a emite tot in macromedia flash [care are si chat pentru a discuta in direct cu cei conectati]de pe tv tuner direct pe internet o puteti pune in practica aici:


Si pe acest site puteti sa va faceti televiziune.Dezavantajul e ca nu se pot conecta mai mult de 10 useri.Totusi daca aveti un grup de amici se poate apela la aceasta metoda.Initial trebuie sa va faceti un cont aici:



Mai exista un site foarte interesant care va ajuta sa transmiteti de pe cablu direct pe internet.Daca analizati bine pagina veti gasi lucruri uimitoare.



ACUM NU MAI AVETI NICI O SCUZA.DACA NU TRANSMITETI INSEAMNA CA NU VA INTERESEAZA [MA UIT IN ACEST COLT DE FORUM SI VAD CA NU SE INGHESUIE NIMENI]FACETI VOI STREAMING SI NU MAI ASTEPTATI SA IL GASITI CINE STIE PE UNDE...APOI REMARC CA INCROPITI O PAGINA SI FACETI COPY SI PASTE LA ADRESE ARHICUNOSCUTE DE TOATA LUMEA.




Mult succes tuturor!!!


pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la